חדשות

משרד האוצר מעכב את הוזלת מחירי הקנאביס הרפואי לחולים

באוצר דורשים ממשרד הבריאות להציג בפני ועדת המחירים נתונים רלבנטיים לבחינת הצורך בפיקוח על מחירי הקנאביס

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בביקורו בחוות גידול ובמפעל לייצור קנאביס בישראל. צילום: דוברות משרד הבריאות

משרד האוצר מעכב  ולמעשה מסבך את תכנית משרד הבריאות להוזלת מחירי הקנאביס הרפואי לחולים ודורש ממשרד הבריאות נתונים על היקפי הביקוש, ההיצע, מבנה השוק ואפשרויות ייבוא קנאביס לפני שיעניק היתר לפקח על המחירים, מדווח הבוקר (ג') "אדריאן פילוט ב"כלכליסט".

יו"ר ועדת המחירים במשרד האצר כפיר בטט דרש ממנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, להציג בפני ועדת המחירים נתונים רלבנטיים לצורך בחינת הטלת פיקוח מחירים, כולל נתוני על ביקוש והיצע של המוצר, מבנה השוק, חסמי כניסה לשוק ואפשרויות לייבוא. עוד ציין כי אם הוועדה תמצא כי הפיקוח נדרש, "יהיה צורך בפריסת כלל התשתית העובדתית הנוגעת לעלויות ייצור הקנאביס (כל שרשרת הייצור)".

בישראל מטופלים כיום באמצעות קנאביס רפואי כ־46 אלף איש. משרד הבריאות התכוון לקבוע מחיר מירבי של כ־500 שקל לכמות של עד 50 גרם קנאביס רפואי בחודש ולקבוע מחיר מירבי לביקור רופא בקופת חולים לצורך ניפוק וחידוש רשיון לקנאביס רפואי, שיעמוד על 279-283 שקל. הנושא ממתין לאישור ועדת הכספים בכנסת.

בדיווח נמסר כי מנכ"ל משרד הבריאות הוא שפנה לוועדת המחירים לדון בנושא "על מנת לאפשר אספקת קנאביס למטופלים במחיר הוגן ולא מופקע. מדובר הלכה למעשה בתרופה וככל תרופה אחרת בישראל הנמצאת תחת פיקוח מחירים".

נושאים קשורים:  משרד האוצר,  משרד הבריאות,  קנאביס רפואי,  פיקוח מחירים,  חדשות,  מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב
תגובות