חדשות

לחולים יש כתובת: תוכנית תמיכה למטופלים בקנאביס רפואי

מטופלי אקסיבן, קנאביס רפואי מבית רפא, זכאים להצטרף לתוכנית הייחודית המאפשרת הדרכה וליווי צמודים של אחיות מוסמכות ורוקחים, מתחילת הטיפול וגם לאחר הגעה לאיזון – ללא עלות. התוכנית תואמת את נהלי משרד הבריאות בתוכניות תמיכה של תרופות מרשם 

מוצרי הקנאביס הרפואי המונפקים כיום למטופלים בבתי המרקחת, דוגמת אקסיבן (Axiban) מבית רפא, מיוצרים תחת תקני איכות מחמירים בפיקוח משרד הבריאות, ובעלי מינון מדויק ועקבי החיוני לאפקטיביות הטיפול.

בדומה לטיפול בתרופות, הרופא הוא הגורם המקצועי המנהל את הטיפול ומחליט על התאמת המוצר למחלה בהתאם להנחיות טיפול ברורות. אקסיבן הוא מוצר הקנאביס הרפואי הראשון עם עלון לרופא, בדומה לתרופת מרשם, שיכול לסייע לצוות הרפואי לעשות זאת.

תכנית תמיכה וליווי ייחודית

 טיפול בקנאביס רפואי מצריך הדרכה קפדנית, טיטרציה (מינון הדרגתי), זמן הסתגלות ותשומת לב מיוחדת מהצוות הרפואי.

חברת התרופות רפא שמה לה למטרה לאפשר לחולים לקבל טיפול אופטימלי ולהנגיש להם את כל המידע הדרוש ומתחילת שיווקו של אקסיבן מציעה הדרכה, ליווי ותמיכה במטופל על ידי אחיות מוסמכות ורוקחים, ללא תשלום.

ההדרכה, הליווי והתמיכה נעשות בהתאם למרשם הרופא, ותוך התייעצות עמו במקרה הצורך. תכנית התמיכה והליווי כוללת:

  • הדרכת אחות מוסמכת בבית המטופל בתחילת הטיפול, הכוללת היכרות עם המטופל, אפיון התסמינים והרגלי היום-יום, הדרכה לגבי שימוש נכון (אופן נטילה, הנחיות טיטרציה), צמצום תופעות לוואי ותיאום ציפיות.
  • ליווי "יד ביד" עד הגעה לאיזון באמצעות שיחות יזומות ע"י אחות מוסמכת או רוקח. לאחר הגעה לאיזון יישמר קשר תקופתי להמשך מעקב.
  • שירות תמיכה זמין למטופל ולבני משפחתו לפנות בכל שאלה, טיפולית או אדמיניסטרטיבית, במהלך הטיפול.

תוכנית תמיכה ייחודית זו היא בשורה משמעותית הן לצוות הרפואי המטפל והן למטופלים.

בראש היתרונות - הביטחון, בזכות. הידיעה כי המטופל נמצא במעקב של אנשי צוות רפואי מתחילת הטיפול והטיטרציה ומקבל תמיכה וליווי לאורך הדרך.

למטופלים יש כתובת נוספת להתייעצות והדרכה מתאימה, וגורם מקצועי נוסף שיכול בעת הצורך לפנות לרופא ולסגור מעגל טיפולי ביעילות ובמהירות ובכך גם לסייע בהפחתת העומס על מערכת הבריאות.
בדומה לתכניות תמיכה של תרופות, התמיכה והליווי במטופלי אקסיבן נעשים אך ורק ב"גבולות הגזרה" שהגדיר הרופא במרשם, ללא התערבות בטיפול או בתרופות אחרות שנוטל המטופל. התוכנית מיועדת לכל חולה חדש המטופל באקסיבן, ופונה ביוזמתו לתיאום הדרכה.

למידע אודות תוכנית התמיכה והליווי הייחודית למטופלי אקסיבן יש לפנות למוקד 2720* . המוקד זמין בימים א'-ה' בשעות 9.00-16.00.

נושאים קשורים:  חדשות,  אקסיבן,  קנאביס רפואי